Očkování proti spalničkám

Množí se nám dotazy na očkování proti spalničkám.


Osoby narozené před rokem 1969 nejspíš onemocnění prodělaly, jsou tedy odolné, mají ochranné protilátky.
 
Osoby narozené po r. 1969 by měly být očkovány, jejich ochrana však již mohla přestat být účinná- nelze tedy automaticky počítat s tím, že v žádném případě neonemocní!
 
Čím kratší doba od očkování uplynula, tím je větší šance, že je člověk před spalničkami chráněn dostatečnou hladinou protilátek.
 
Pokud chcete mít jistotu, nechte si odebrat protilátky proti spalničkám. Tento odběr není hrazený ze zdravotního pojištění a je tedy třeba zajít přímo na odběrové centrum, kde jej rovnou uhradíte.
 
Pokud bude hladina protilátek nedostatečná, aplikaci vakcíny vám zajistíme přímo v ordinaci. Tato opět není hrazena ze zdravotního pojištění.
Aktuální cena je 720 Kč včetně aplikace.


CAVE: Pokud se u Vás objeví skupina příznaků: horečka – často přesahující 38’C + jeden nebo více z následujících příznaků: kašel, rýma, zánět spojivek , světloplachost, příp. bílé skvrny na sliznici dutiny ústní – volejte svému praktickému lékaři, popište příznaky, ale nechoďte do čekárny mezi ostatní pacienty!
Domluvte se s lékařem na návštěvě ke konci ordinační doby, aby bylo možné vyloučit kontakty v čekárně, nebo si domluvte jeho návštěvu doma. Do doby vyšetření omezte kontakty na nezbytné minimum, i doma pobývejte v samostatném pokoji v „izolaci“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *